سهمیه بندی لوبیا چشم بلبلی فله در یکی از شهرهای ثروتمند روسیه

لوبیا چشم بلبلی فله دارای طعمی قوی و خوش طعم است و اغلب در غذاهای هندی و سنتی جنوبی به عنوان یک غذای اصلی در نظر گرفته می شود.

این مقاله به بررسی حقایق تغذیه ای، فواید و کاربردهای لوبیا چشم بلبلی می پردازد.

سلامت قلب را افزایش دهید.

لذت بردن از لوبیا چشم بلبلی به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل یک راه عالی برای کمک به حفظ سلامت و قوی قلب شما است، زیرا ممکن است به کاهش چندین عامل خطر بیماری قلبی کمک کند.

در یک بررسی از 10 مطالعه، مصرف منظم حبوبات با سطوح پایین تر کلسترول تام و LDL (بد) مرتبط بود، که هر دو می توانند به بیماری قلبی کمک کنند.

مطالعه دیگری بر روی 42 زن نشان داد که پیروی از یک رژیم غذایی کم کالری غنی شده با 1 فنجان حبوبات در روز به مدت 6 هفته به طور قابل توجهی باعث کاهش دور کمر و سطح تری گلیسیرید و فشار خون در مقایسه با گروه کنترل شد.

لوبیا

خوردن منظم حبوبات همچنین با نشانگرهای کاهش التهاب مرتبط است، که ممکن است به کاهش خطر بیماری قلبی نیز کمک کند.

 

لوبیا چشم بلبلی ممکن است به کاهش وزن، بهبود سلامت گوارش و حمایت از سلامت قلب کمک کند.

لوبیا چشم بلبلی همچنین حاوی مواد ضد مغذی مانند اسید فیتیک است که به مواد معدنی مانند آهن، روی، منیزیم و کلسیم متصل شده و از جذب آنها در بدن جلوگیری می کند.

خوشبختانه، خیساندن و پختن نخود سیاه قبل از مصرف می تواند محتوای اسید فیتیک آنها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و به افزایش جذب مواد مغذی کمک کند.

لوبیا چشم بلبلی سرشار از مواد ضد مغذی است و ممکن است در برخی افراد باعث مشکلات گوارشی شود. با این حال، خیساندن و پختن آنها می تواند به کاهش عوارض جانبی کمک کند.

برای بیش از 4000 سال، لوبیا چشم بلبلی احتمالاً در این مناطق از جهان کشت شده است. با توجه به تراکم بالای مواد مغذی لوبیا، آنها تعدادی از مزایای سلامتی را نشان داده اند.

در حالی که لوبیاها کانون اصلی گیاه لوبیا چشم بلبلی هستند، برگ ها، غلاف نخود و نخود سبز نیز خوراکی هستند و می توانند مواد مغذی و مواد معدنی قدرتمندی را به بدن انسان برسانند.

در سنت های آشپزی، لوبیا چشم بلبلی اقلام مکمل غذایی مهمی برای وعده های غذایی سنتی مبتنی بر غلات بود، زیرا سرشار از پروتئین است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.