مصرف شیره خرما و کلوچه خرمایی شما را دویست ساله می کند

شربت خرما، یک شیرین کننده مایع گیاهی طبیعی و دارای کالری چون کالری شیره انگور یکی از اقلام ضروری شربت خانه در سراسر اسرائیل، خاورمیانه، شمال آفریقا، و سایر نقاط جهان، به تدریج طرفداران نزدیک به خانه را به خود جلب می کند و دلیل خوبی هم دارد.

برای یک چیز، این یک جایگزین مغذی برای شکر سفید، با جذابیت دندان شیرین است، بنابراین کاملاً با طرز فکر سلامتی مطابقت دارد.

از نظر مواد مغذی و سهولت استفاده با سایر شیرین‌ کننده‌ها چگونه مقایسه می‌شود، و شاید مهم‌تر از آن، طعم و کالری چون کالری سوهان است که چگونه است؟

در حالی که صدها نوع خرما وجود دارد، میوه درختان خرما، شربت خرما معمولاً با محبوب ترین انواع آن تهیه می شود: مدجول یا دگلت نور. سرشار از مواد مغذی از جمله منیزیم، پتاسیم، فسفر، منگنز و آهن، به علاوه ویتامین‌های A، B، C و D است.

حاوی فیبر بیشتری است که به این معنی است که شربت خرما تأثیر کمتری بر سطح قند خون دارد.

از نظر بافت، با ویسکوزیته ای صاف است که در جایی بین شربت افرا و عسل قرار می گیرد و طعم آن را فراموش نکنیم (انگار می توانیم).

همچنین دارای شاخص گلیسمی پایین‌تری نسبت به سایر شیرین‌کننده‌های طبیعی و کالری چون کالری کلوچه خرمایی بوده و مانند شربت افرا، عسل و شهد آگاو است.

شربت خرما با طعم غنی و دارای کالری شیره خرما پیچیده و کاراملی مانند آن بسیار خوشمزه است که دیگر نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

ظاهراً به تعداد موارد استفاده از شربت خرما نام وجود دارد، آشپزی آشناتر آن شامل عسل خرما، ملاس خرما و شهد خرما است.

همچنین در عربی به عنوان dibs، در عبری silan، و در فرانسوی mélasse de dattes، miel de dattes یا confiture de dattes نیز نامیده می شود.

و در آشپزخانه های لیبی به آن رب التمر می گویند. سیلان یک غذای اصلی در آشپزی عراقی و ایرانی است.

که معمولاً همراه با تاهین برای صبحانه یا میان‌وعده مصرف می‌شود.

 • منابع:
  1. All About Date Syrup, an All-Natural Liquid Sweetener
 • تبلیغات: 
  1. متابولیت های ثانویه گیاهی خیار
  2. رودخانه ای با داشتن دستبند طلا در روستاهای آفریقا
  3. اثرات سرکه بر روی انسان
  4. چگونگی ساخت مبل های باکیفیت

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.